середа, 27 вересня 2017 р.

МІНОСВІТИ РЕКОМЕНДУЄ МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ РОЗРОБЛЕНІ ІНСТИТУТОМ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня в Україні відзначається державне свято – День захисника України, встановлене Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806 на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності нашої країни.






Також цього року на загальнодержавному рівні відзначається 75-річчя від початку формування Української повстанської армії (відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році» від 22 грудня 2016 року № 1807-VIII). Тому Український інститут національної пам’яті пропонує присвятити заходи до Дня захисника України вшануванню воїнів УПА, що боролися за незалежність України, продовжили державотворчі традиції Українського народу.

Для освітян Інститут підготував методичні рекомендації до відзначення в загальноосвітніх навчальних закладах Дня захисника України, присвяченого 75-річчю формування УПА «Відповідь нескореного народу», які прислужаться для організації тематичних і військово-патріотичних акцій, зокрема Уроку захисників, флеш-мобу, дискусійного майданчика, повстанської платформи та інших заходів, присвячених Українському визвольному рухові.
Інформація О.В.Бакалінська

28 вересня 18.30 Музейно-виставковий центр «Музей історії міста Києва» вул. Б. Хмельницького, 7, 1 поверх




Проблема гідного увічнення пам’яті жертв Бабиного Яру останнім часом знову стала предметом запеклих суспільних дискусій. На заваді її розв’язанню стоять брак комплексного бачення та наукового підходу, громадської злагоди та державної відповідальності.

2016 року спільними зусиллями низки наукових, державних та громадських організацій було реалізовано два знакових проекти: міжнародний архітектурний конкурс ідей створення меморіального парку «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь» та мультимедійна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Виставка складалася з двох смислових та візуальних шарів:
– історії Бабиного Яру: від складання багатоконфесійного некрополя, через Голокост, нацистський терор, радянське знищення пам’яті про Яр, до нинішніх спроб увічнити пам’ять усіх його жертв;
– семи кращих проектів меморіального парку, визначених за результатами архітектурного конкурсу.

Цього року було створено повну інтерактивну віртуальну версію виставки та видано альбом-каталог, який включає в себе усі її матеріали. Наразі розпочато створення методичного посібника для середніх навчальних закладів, який має допомогти у впровадженні матеріалів виставки до навчального процесу.

Під час заходу буде презентовано зазначені проекти та запропоновано підходи до розв’язання проблем вшанування пам’яті.

Учасники:
Володимир В’ЯТРОВИЧ – Голова Українського інституту національної пам’яті
Віталій НАХМАНОВИЧ – куратор архітектурного конкурсу, автор і куратор виставки, упорядник альбому-каталогу «Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії», провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Анатолій ПОДОЛЬСЬКИЙ – директор Українського центру вивчення історії Голокосту
Філіп дe ЛАРА - професор Університету Париж ІІ (Університету Пантеон-Ассас) (філософія та політичні науки). Досліджує питання антропології тоталітаризму.

Педагогів Кіровоградщини привітали з професійним святом
В обласній філармонії відбулися урочистості та святковий концерт до Дня учителя – професійного свята педагогів, яке традиційно відзначають у першу неділю жовтня. Під час урочистої частини освітян області привітали голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова облради Олександр Чорноівненко, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський та голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Світлана Скалько

четвер, 21 вересня 2017 р.

Вереснева зустріч на методичному засіданні вчителів історії та географії


На зустрічі  розглядали питання щодо нових вимог у викладанні суспільних дисциплін
( план роботи засіданнz на сторінці)

В Міжнародний День Миру


В Маловисківській гімназії на осінньому ярмарку купували "сувеніри " з фронту для волонтерської допомоги ,малювали малюнки для солдат.

середа, 20 вересня 2017 р.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.


Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.
До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 23 червня. Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.
Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

вівторок, 19 вересня 2017 р.

Історичні факти : Знищення Києва восени 1941 року

Вражаюче, але це факт: стільки років минуло з часу трагедії в Києві, але до сих пір не з'явилося комплексних, цілісних, побудованих на достовірному матеріалі дослідження обставин і топографії знищення більшовиками будівель і населення Києва восени 1941 року. Незнання правди і напівправда під личиною правди про трагедію закономірно породжують численні міфи. Судячи з усього, прийшов час сказати правду про те, що ж сталося в Києві в кінці вересня - початку жовтня 1941 року.

неділя, 17 вересня 2017 р.

Перелік навчальних програм курсів за вибором для суспільно-гуманітарного напряму допрофільної підготовки та профільного навчання

  1. Історія України. Всесвітня історія. Правознавство. Громадянська освіта
    Перелік програм курсів за вибором, рекомендованих Міністерством освіти і науки України  (лист МОНУ від 12.03.2010 №1/11-1652)

    Трипільська протоцивілізація. Програма курсу за вибором для 10-11 профільних класів суспільно-гуманітарного напряму. Автор М. Відейко (17 годин) 
    Міфологія. Програма до профільного курсу 6-7 класи. Автор І. Нікітіна (68 годин)

    Українська культура середини XVI – XIX століть. Програма до профільного курсу для 8-9 класів. Автор С. Загребельна (70 годин).

    Видатні постаті України середини XVI – XVIII століття. Програма до профільного курсу. 8 клас. Автор Н. Лівун, В. Островський (35 годин).
    Розбудова демократії. Програма з курсу «Основи демократії. Громадянська освіта». 11 клас. (34 години)
    Видатні постаті України кінця XVIII – початку ХХ століть. Програма до профільного курсу. 9 клас. Автори н. Лівун, В. Космірак (35 годин).
    Історія держави і права України. Програма курсу за вибором для профільних 10-11 класів. Автор А. Кульчак (35 годин)
    Досліджуємо історію України (новітня історія України). 10 клас. Програма курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму. Автор Ю. Малієнко (35 годин).
    Українське відродження в ХХ столітті. 11 клас. Навчальна програма курсу за вибором. Автор Т. Мацейків (35 годин).
    Історія України першої половини ХХ століття в особах. Програма курсу за вибором для 10-11 класів суспільно-гуманітарного напряму. Автор Т. Чубукова (70 годин).
    Історія українського кінематографу ХХ століття. Програма курсу за вибором для 11 класу. Автор А. Приходько (35 годин)
    Еволюція влади. Програма курсу за вибором для 11 класів. Автори А. Горлов, С. Лавринюк (17 годин).
    Програму рекомендовано до використання у навчально-виховному процесі (лист МОНУ від 31.07.2009 р. №1/9-508) 
           ДОСЛІДЖУЮЧИ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО. Навчальна програма курсу за    вибором для учнів профільних класів. 10-11кл. (17 год) 
    МИ - ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ. Навчальна програма курсу за вибором для учнів профільних класів. 10 кл. (35 год 
    ВЧИМОСЯ БУТИ ГРОМАДЯНАМИ. Навчальна програма курсу за вибором для учнів основної школи загальноосвітніх навчальних закладів. 7(8 кл.) (35 год)

    ОСНОВИ ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ. Навчальна програма курсу за вибором для учнів профільних класів. (10-11 кл.) (35 год)

    ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФСЬКОЇ ДУМКИ XX ст. Навчальна програма курсу за вибором для учнів профільних класів. 10-11 кл. (35 год)

    Олена Пометун, Людмила Пилипчатіна, Ігор Сущенко, Володимир Дюков. Основи критичного мислення. Програма курсу за вибором. Рекомендовано МОН України (лист №1/11-1652 від 12.03.2010.)
    Програма елективного курсу рекомендована для викладання в 10-ому або 11-ому класі.Може бути реалізована в обсязі 35 годин(1година на тиждень)або 51 година(1,5 години на тиждень протягом навчального року).Курс можна викладати також в межах 70 годин(2години протягом року) або 2 років (35-10-ий клас + 35 -11-клас).
    Тетяна Ремех. Права людини в Україні. Програма курсу за вибором. . Рекомендовано МОН України (лист №1/11-1652 від 12.03.2010.
    Програма елективного курсу рекомендована для викладання в 10-ому або 11-ому суспільно-гуманітарному  класі. Реалізується в обсязі 17 годин. Структурований курс за проблемами і передбачає опрацювання такого кола питань: «Що таке права і свободи людини»; «Як пов’язані громадянське суспільство і правова держава»; «Які документи закріплюють права і свободи людини»; «Які громадянські і політичні права та особисті свободи гарантуються в Україні»; «Які конституційні економічні , соціальні  та культурні права закріплює Конституція України»; «Чому права дітей  і жінок є окремими категоріями прав»; «Як захистити свої права , свободи  та законні інтереси».

До уваги !!!

  1. Міфологія, автор Нікітіна І.П.,  6 клас
  2. Видатні постаті України середини ХVІ- ХVІІІ ст., 8 клас
  3. Видатні постаті України кінця ХVІІІ – початку ХХ століть, 9 клас
  4. Визначні постаті України, для 10-11 класів суспільно-гуманітарного профілю
  5. Вчимося бути громадянами, 7(8) клас
  6. Ми-громадяни України, 9 (10)клас
  7. Допоміжні історичні дисципліни, 10-11 класи
  8. Досліджуємо історію Україну, для 10 класу суспільно-гуманітарного профілю
  9. Етикет та етика, 10-11 класи
  10. Живи за правилами, 5-8 класи
  11. Історія українського кінематографа ХХ століття, 11 клас
  12. Історія української культури, 10-11 клас
  13. Конституційне право України, 10 (11) клас
  14. Українська культура ХVІ- ХІХ століть, 8-9 класи
  15. Ми різні – ми рівні, 9-12 класи
  16. Міжнародні відносини у другий половині ХХ століття, 11 (12) клас
  17. Основи демократії, 11 (12)клас
  18. Права людини в Україні, для профільних класів
  19. Права людини, для профільних  класів
  20. Досліджуючи гуманітарне право, 10 (11) клас
  21. Історія України першої половини ХХ століття в особах, для 10-11 профільних класів
  22. Основи філософії, 10 та 11 класиРезультат пошуку зображень за запитом "книга"
  23. Історія держави і права України, 10 (11, 12) клас
  24. Розмаїття релігій і культур світу, 1-12 класи
  25. Основи теорії та історії української суспільно-політичної думки, 10—11 класи
  26. Українське відродження у ХХ столітті, 10 клас
  27. Історія української філософської думки, 11 клас

пʼятниця, 15 вересня 2017 р.

Міцного здоров,я та міцних знань!!!







Історичний квест на День здоров,я  в Маловисківській гімназіі 15.09.17. провела Мазур О.М. (завдання тесту на блозі вчителя)

вівторок, 12 вересня 2017 р.

15 вересня, п’ятниця


Міжнародний день демократії

Демократія являє собою повноцінний політичний режим
Демократія являє собою якийсь повноцінний політичний режим, заснований на методі колективного чи колегіального прийняття рішень, при якому кожен з учасників має рівний вплив на кінцевий результат, відповідно і міра відповідальності, а також соціальної напруги, вимірюється більш часом, на який прийняте це рішення, будучи швидше розмитим суспільним чинником. Зараз її відносять до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей. Вона є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй. Механізми демократії засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів і її моделі. Що примітно, - на даний момент не існує єдиної моделі демократії, т. к. теорія і практика далеко не завжди можуть співпадати, проте прогресивне міжнародне співтовариство активно виступає на підтримку зусиль держав і урядів щодо заохочення та зміцнення всіх демократичних процесів.
Враховуючи ряд факторів, ініціативи та практичні напрацювання, Генеральна Асамблея ООН, за даними проекту DilovaMova.com, на своєму 46-му пленарному засіданні, яке відбулося 8-го листопада 2007-го року, ухвалила рішення щодо щорічного відзначення Міжнародного дня демократії, який встановила на 15-е вересня, що було виражено у відповідній резолюції № 62/7.
Основні проблеми демократії - влада, її технології, мирне делегування, зміна і її легітимність в очах народу, а також забезпечення рівноправності, але вони мінімізовані і, як правило, поміщаються в площину широкої суспільної дискусії та саморегуляції, на відміну від інших політичних режимів, однак також впираються в питання моральності, духовності і деякі історико-культорологічні цінності, властиві для тих чи інших етногеографічних просторів. Станом на кінець XX - початок XXI століття, демократія представляється головним трендом на світовій арені.

Шановні географи!

Шановні історики !

неділя, 10 вересня 2017 р.

«Пізнання і мандри невіддільні. Це неодмінна риса всіх мандрівників, збагачувати людину величністю і різноманітністю знань»

К. Паустовський

«Карта важливіша за текст, бо говорить часто яскравіше, наочніше, лаконічніше, ніж найкращий текст»
                                                           П. Семенов – Тянь-Шанський

                                                      
 «Кажуть, що є люди, байдужі до карти, але мені важко в це повірити»
                                                                               Р. Стівенсон

Юридична фразеологія та крилаті вислови латиною

*    quod licet Iovi, non licet bovi – що дозволено Юпітеруте не дозволено волу
*    tabŭla rasa – чиста дошка
*    scientia potentia est – знання – це сила
*    ibi victoria, ubi concordia est – там перемогаде згода
*    ex curia  – поза судом
*    in curia  – у суді
*    persōna non grata  – небажана особа
*    veni, vidi, vici – прийшовпобачивпереміг
*    absolvo (A) – виправдовую
*    libĕro (L.) – звільняю
*    condemno – засуджую
*    cogĭto, ergo sum – мислюотже існую
*    nota bene - зверни увагу
*    divĭde et impĕra – розділяй і владарюй
*    festīna lente! – поспішай поволі!
*    fide, sed cui vide – вірале дивися кому
*    ignorantia non est argumentum – незнання не доказ
*    eventus magister stultōrum – випадок – вчитель дурнів
*    exemplum docet – приклад вчить
*    aequum et bonum est lex legum – справедливість і благо є закон законів
*    conditio sine qua non – умова, без якої не можна
*    exceptіo firmat regŭlam – виняток підтверджує правило
*    inter arma silent leges – серед війни мовчать закони
*    iura scripta (non scripta) – писані (неписані) закони
*    lex prospĭcitnon respĭcit – закон дивиться вперед, а не назад
*    nemo est supra legem – ніхто не стоїть понад законом
*    nullum crimen, nulla poena sine lege –жодного злочину, жодного покарання без закону
*    homo sum et nihil humāni a me aliēnum puto – я – людина і ніщо людське мені не чуже
*    nemo prophēta accentus est in patria sua – немає пророка визнаного на своїй батьківщині
*     scio me nihil scire – знаю, що я нічого не знаю
*    ubi ius incertum, ibi nullum  де закон нечіткий, там його немає
*    de mortuis aut bene, aut nihil – про мертвих або хороше, або – нічого
*    dura lexsed lex – закон суровий, але такий закон
*    volens nolens – хочеш не хочеш
*    omnia mea mecum porto – все своє ношу з собою
*    conditio sine qua non – необхідна умова
*    contra spem spero – без надії сподіваюсь
*    partĭceps crimĭnis – співучасник злочину
*    qui male agit odit lucem – хто робить зло боїться світла
*    de facto – фактично
     *    de iure – згідно закону